Koktajl z pokrzywy

Czas przygotowania: ok. 3 min.

Koktajl z pokrzywy

Czas przygotowania: ok. 3 min.

Młoda, świeża pokrzywa jest bardzo zdrowa. Podobno robi się z niej sałatkę, ale moim zdaniem jest to niemożliwe. Nawet te młodziutkie listki mocno parzą. Szukałam na nią sposobu, dostałam kilka podpowiedzi na fb. Ostatecznie zrobiłam koktajl z pokrzywą w roli głównej. Maja i Łukasz wypili po kubku i stwierdzili, że bardzo dobry. I co jest istotne, wiedzieli co piją, bo miksowałam wszystko przy nich. Lepszej rekomendacji nie dostanę! Antek zdecydowanie odmówił.
  • spora garść młodej pokrzywy
  • ananas
  • 3 banany
  • sok z ½ cytryny

Przygotowanie

Pokrzywę opłukać, zalać w garnku 1 l wrzątku i przykryć. Otrzymany napar przestudzić. Ananasa i banany obrać, pokroić. Zmiksować je z naparem i liśćmi pokrzywy, dodać sok z cytryny.
 

Ola Kopczyńska

O autorze

Ola Kopczyńska

Przez lata pracowałam jako nauczyciel akademicki, ale jakiś czas temu zdecydowanie zmieniłam kurs. Zajęłam się gotowaniem. Prowadzę warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. Odwiedzam szkoły i przedszkola, organizuję kulinarne urodziny. W przepięknej i klimatycznej poznańskiej „Republice Słonecznej” prowadzę cykl warsztatów „Szkoła młodych żon”. Gotujemy i pieczemy proste, szybkie i pyszne potrawy. Tam poznałam osoby, które zainspirowały mnie do stworzenia bloga. Osoby, które nie zawsze potrafią gotować, często tego nie lubią, ale z różnych względów MUSZĄ. I nie chcą poświęcać tej czynności zbyt wiele czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *